для поиска точной фразы используйте кавычки, например, "юридические услуги" помощь
З 1 липня підприємці, у яких є касові апарати, повинні щоденно звітувати до податкової у електронній формі через Інтернет.

Якщо звіти не надходять на сервер Міндоходів, то власників апаратів чекає штраф у 170 гривень за кожен день затримки.

- Ніхто не буде розбиратися, чи це був збій в роботі оператора, чи ви самі не передали звітність – все одно потрібно буде платити штраф, - каже заступник директора Асоціації Хмельницьких ринків Юрій Ярина. - Провайдер не несе ніякої відповідальності, якщо інформацію не передадуть вчасно. Таким чином всі ризики переклали на плечі малого та середнього бізнесу.


Звітуватимуть без чеків

- Згідно з законом «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які використовують касові апарати, повинні через Інтернет надавати електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Вони містяться на контрольній стрічці в пам'яті касового апарату або пам'яті модемів, які до них приєднані, - каже начальник відділу контролю за проведенням розрахункових операцій управління податкового та митного аудиту обласного управління Міндоходів Олександр Степанович. – Процес відбувається автоматично без участі людини за технологією Нацбанку.


Касову техніку з контрольною стрічкою в електронній формі запроваджують, як стверджують у Міндоходів, для створення комфортніших умов для представників бізнесу.


- Надання цифрової звітності про використання касових апаратів заощадить час платникам податків на візитах до податкової і сприятиме зменшенню кількості перевірок, адже у Міністерстві зможуть дистанційно моніторити «чистоту» готівкових розрахунків, - каже Олександр Степанович. – Це також зменшить витрати на друкування копій чеків, які раніше потрібно було зберігати протягом трьох років.

Чеки для споживачів необхідно буде друкувати і надалі, адже це загальноєвропейська практика.


- Але якщо рулон стрічки на касовому апараті коштує дві гривні, а на місяць підприємець використовує два рулони, то коли ж окупиться хоча б модем, який коштує близько 1,2 тисячі гривень? - запитує Юрій Ярина.


Не передали звіт – штраф

Наразі на Хмельниччині підприємці використовують 6 449 касових апаратів. З них 1232 вже звітують в електронному вигляді.


- Попри проблеми з нестачею модернізованої касової техніки, ми налагодили діалог з виробниками та центрами сервісного обслуговування касових апаратів, - каже Олександр Степанович. - За розрахунками постачальників підприємці отримають змогу придбати чи модернізувати свою касову техніку до 1 липня.


Звіти з нових касових апаратів податкова отримує щоденно. Якщо звіт не пройшов протягом трьох діб (особливо це актуальна для сіл, де низька якість зв’язку), касовий апарат блокують. Аби його розблокувати, потрібно викликати сервісну службу і платити за розблокування.


- Питання щодо використання каналів зв’язку, за допомогою яких передаватимуться дані, в кожному окремому випадку вирішуватиметься індивідуально, - каже Олександр Степанович. - Якщо зв’язок нестійкий, можна під’єднати модем до зовнішньої антени.


Підприємці просять почекати

- Закон потрібно виконувати, але потрібен час для адаптації підприємств до нововведень, - каже приватний підприємець Наталія Потапова, яка є членом експертної ради при комітеті Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної політики і антимонопольного законодавства. - Для цього треба наймати новий штат або бухгалтера, який займатиметься електронною звітністю, і навчити його, витративши додаткові кошти і час.


Тому підприємці пропонують відстрочити введення в дію нової норми закону на один рік або хоча б перенести на цей час пред’явлення штрафних санкцій.


- Якщо цього не буде, то електронна звітність призведе у подальшому до монополізації того чи іншого провайдера, виробника касових апаратів, податківці на місцях трактуватимуть норми законодавства у свій спосіб, - каже Наталія Потапова. – Через це можуть виникнути судові слухання, «розбірки» між бізнесом та контролюючими органами.Новий апарат обійдеться у 4 тисячі

Підприємцям, які користуються касовими апаратами, для переходу на електронну звітність доведеться витратити гроші на:


- придбання нового касового апарату з електронною стрічкою – від 3,1 до 3,5 тисячі гривень або доопрацювання модемом старого касового апарату. Модем обійдеться приблизно у 1,2 тисячі гривень та додаткове програмне забезпечення – у 250 гривень;


- сервісне обслуговування касових апаратів – від 180 до 240 гривень на місяць. Ця сума включає забезпечення GSM-зв'язком;


- забезпечення передачі електронних копій електронних документів в он-лайн системі інформаційного еквайєра (посередника);


- збільшення вартості послуг по щомісячному обслуговуванню касових апаратів сервісними центрами з 48 гривень на місяць до 98 гривень на місяць.